Symbol Nieskończoności w biżuterii

Od jakiegoś czasu symbol nieskończoności stał się bardzo modny w świecie jubilerstwa. Na pewno Ty też zauważyłaś/łeś, że w prawie każdym sklepie i u każdego jubilera można znaleźć bransoletki, kolczyki, a nawet bransoletki
z tym symbolem. A wiesz kiedy ten symbol został wprowadzony?

Znaczenie Symbolu Nieskończoności 

Przewrócona ósemka, czyli symbol, który nie ma ani początku ani końca symbolizuje nieskończoność – jak sama nazwa wskazuje. Jego nazwa wywodzi się z łacińskiego słowa “infinitas”, czyli bezmiar. Symbol ten jest znakiem dla odrodzenia, uzdrawiania, trwałości, powtarzalności i wieczności.

Skąd się wziął Znak Niesończoności 

Znak nieskończoności jako symbol został zaproponowany w XVII wieku przez matematyka Johna Wallisa. Uczony konsekwentnie używał symbolu w swoich pracach, a następnie zaczęli to robić również i inni naukowcy w późniejszych czasach.

Biżuteria ze Znakiem Nieskończoności

Nie dziwi nas popularność znaku nieskończoności w biżuterii. Jego symbolikę można odczytać na wiele sposobów. Znak ten może oznaczać nierozerwalną miłość albo przyjaźń, trwałość i siłę relacji. Dlatego biżuteria ze znakiem nieskończoności jest idealnym prezentem dla żony, ukochanej, siostry, przyjaciółki jak również mamy. W naszej ofercie możesz znaleźć bransoletkę na sznurku z pozłacanymi dwoma przeplatającymi się symbolami nieskończoności.

 

Jest ona dobrym pomysłem na prezent dla najbliższej osoby, by pokazać jak silna jest Wasza relacja.