Od jakiegoś czasu symbol nieskończoności stał się bardzo modny w świecie jubilerstwa. Na pewno Ty też zauważyłaś/łeś, że w prawie każdym sklepie i u każdego jubilera można znaleźć bransoletki, kolczyki, a nawet bransoletki
z tym symbolem. A wiesz kiedy ten symbol został wprowadzony?

Bransoletka na sznurku z symbolem nieskończoności

Znaczenie Symbolu Nieskończoności

Przewrócona ósemka, czyli symbol, który nie ma ani początku, ani końca symbolizuje nieskończoność – jak sama nazwa wskazuje. Jego nazwa wywodzi się z łacińskiego słowa “infinitas”, czyli bezmiar. Symbol ten jest znakiem dla odrodzenia, uzdrawiania, trwałości, powtarzalności i wieczności.

Skąd się wziął Znak Niesończoności

Znak nieskończoności jako symbol został zaproponowany w XVII wieku przez matematyka Johna Wallisa. Uczony konsekwentnie używał symbolu w swoich pracach, a następnie zaczęli to robić również i inni naukowcy w późniejszych czasach.

Bransoletka na sznurku z symbolem nieskończoności
Bransoletka na sznurku z symbolem nieskończoności

Biżuteria ze Znakiem Nieskończoności

Nie dziwi nas popularność znaku nieskończoności w biżuterii. Jego symbolikę można odczytać na wiele sposobów. Znak ten może oznaczać nierozerwalną miłość albo przyjaźń, trwałość i siłę relacji. Dlatego biżuteria ze znakiem nieskończoności jest idealnym prezentem dla żony, ukochanej, siostry, przyjaciółki jak również mamy. W naszej ofercie możesz znaleźć bransoletkę z symbolem nieskończoności.

Jest ona dobrym pomysłem na prezent dla najbliższej osoby, by pokazać jak silna jest Wasza relacja.

Dzięki wykorzystaniu plików cookies, i korzystając z technologii, dzięki którym nasz sklep jest bezpieczny i niezawodny - możemy wyświetlać treści, które Cię zainteresują.

W tym celu zbieramy informację o użytkownikach, ich zachowaniu i urządzeniach. 

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą polityką prywatności.