Zastanawiałaś się kiedyś jaka biżuteria najlepiej do Ciebie pasuje? Obecnie na rynku jest tak duży wybór kolczyków, naszyjników i bransoletek, że warto wiedzieć, w czym wyglądasz najlepiej. Wiesz, jaki masz typ urody? Poznaj go, a będziesz mieć pewność, że biżuteria będzie zawsze idealnie pasować do Ciebie i do Twoich stylizacji.

Trzy radosne młode kobiety

Jakie wyróżniamy typy urody?

Wyróżnia się cztery typy urody według pór roku – wiosna, lato, jesień i zima. Każda z typów ma swój charakter i dobrze byłoby rozpoznać, jaki Ty masz typ urody, by łatwiej dobierać biżuterię. Do rozróżnienia, jaki masz typ karnacji, bierze się pod uwagę kolor oczu, włosów i cery.

Typ urody wiosna:

Osoby o typie urody wiosennej mają delikatną i ciepłą karnację, szybko opalającą się na kolor brązowy. Często mają piegi. W kolorze włosów dominuje blond w różnych odcieniach – od bardzo jasnego po ciemny, rudawy odcień. Wiosenne osoby mogą mieć każdy kolor oczu, ale zawsze w mało intensywnym odcieniu: niebieskim, zielonym czy piwnym.

Typ urody lato:

Typy urody lata mają chłodniejszy odcień skóry, która jest stonowana i delikatna, dlatego często osoby o tym typie urody opalają się na początku na czerwono, a później kolor opalenizny staje się bardziej oliwkowy. Kolor włosów określa się, że wchodzą w bardziej brązowe barwy – od ciemnego i szarego blondu aż do jasnego brązu. Kolory oczy zazwyczaj są jasnoszare, jasnoniebieskie, jasnozielone, szare, piwne.

Typ urody jesień:

Posiada jasny, ale ciepły odcień cery – czasami może być oliwkowy. Osoby z tym typem karnacji często ulegają poparzeniom słonecznym i rzadko opalają się na brązowo. Często też mają piegi. Włosy często mają odcienie rudego, a oczy mają kolor zielony lub brązowy.

Typ urody zima:

Osoby z tego typu cerą zazwyczaj mają jasną karnację, ale zdarzają się osoby z bardziej oliwkowym ciepłym odcieniem skóry. Włosy zazwyczaj mają kolory czarne w różnych odcieniach. Tęczówka kobiety o zimowym typie urody ma bardzo intensywny kolor – zielony, niebieski lub brązowy.

Zbliżenie na naszyjnik Błyszcząca Biel - złoty
Zbliżenie na naszyjnik Błyszcząca Biel - srebrny

Złota biżuteria idealna dla osób z typu urody wiosna i jesień

Osoby, które mają typ urody wiosny lub jesieni mają cieplejsze odcienie karnacji, dlatego do nich idealnie będzie pasować biżuteria złota lub pozłacana. Kolor złoty pięknie podkreśla ciepły kolor skóry i jasne blond lub rude refleksy we włosach. Dla kobiet z tego typu urodą idealnie prezentuje się naszyjnik pozłacany 24-karatowym złotem “Błyszcząca Biel”, który dodatkowo posiada kamienie białej cyrkonii, która dodaje subtelnego blasku i jeszcze bardziej podkreśla piękno ciepłej karnacji tych kobiet.

Srebro dla osób o typie urody lato i zima

Piękny blask srebra, podkreśla chłodny typ urody, taki jaki jest u kobiet z karnacją lato i zima. Często takie osoby mają wyrazistą urodę, dlatego srebrna biżuteria jest pięknym uzupełnieniem i podkreśleniem piękna tej karnacji.
Idealnym dodatkiem będzie np. srebrny rodowany naszyjnik z pięknym blaskiem kamienii białych cyrkonii “Nieskończona Miłość” lub “Kryształowe Serce”.

Oczywiście to są tylko sugestie, bo tak naprawdę w biżuterii chodzi o to, by cieszyć się nią każdego dnia i nosić to, co się najbardziej podoba. Dlatego jeśli masz bardziej chłodną karnację i założysz złoty naszyjnik to też się nic nie stanie! Ważne byś czuła się dobrze w tym co nosisz.

Jak rozpoznać srebrną biżuterię?

Rozpoznanie srebrnej biżuterii to kluczowa umiejętność, jeśli chcemy stworzyć unikatową kolekcję. Gdy szukamy biżuterii, która

Biżuteria ze stali chirurgicznej — cechy i trwałość

Biżuteria ze stali chirurgicznej cieszy się rosnącą popularnością ze względu na swoje unikalne cechy i

Jak bezpiecznie przechowywać biżuterię?

Masz swoją kolekcję biżuterii, która jest dla Ciebie niezwykle ważna — może to być odziedziczony

Biżuteria jako prezent: Przewodnik dla niezdecydowanych

Zastanawiasz się nad idealnym podarunkiem dla bliskiej osoby? Biżuteria jako prezent to zawsze strzał w

Biżuteria dla mężczyzn: Przewodnik po trendach i stylach

Biżuteria dla mężczyzn staje się coraz bardziej popularna. Dzięki różnorodności trendów i stylów każdy może

Jakie trendy biżuteryjne będą królować w tym sezonie świątecznym?

Nadchodzący sezon to czas, gdy nasze stroje nabierają wyjątkowego blasku, a biżuteria świąteczna staje się