Biżuteria – tak jak wiele innych przedmiotów – po upływie czasu może się znudzić, albo zostaje zastąpiona innymi nowymi rzeczami. Wtedy naszyjnik, bransoletka, pierścionek czy para kolczyków trafiają na spód szuflady lub pudełka i zostaje zapomniana. Dopiero po jakimś czasie je odkrywasz i zadajesz sobie pytanie, co z tym zrobić? Doskonale to znamy, dlatego postanowiliśmy napisać nasze propozycje, co zrobić z niepotrzebną biżuterią. Może się zainspirujesz? Zainteresuj się tematem takim jak sprzedaż biżuterii lub podaruj ją bliskiej osobie.

Szkatułka z biżuterią

1. Sprzedaż biżuterii

Jeśli po zastanowieniu się stwierdziłaś/eś, że nie będziesz nosić znalezionej biżuterii, to po prostu ją sprzedaj. W obecnych czasach jest wiele stron internetowych, na których możesz wystawić używaną biżuterię i znaleźć dla niej nowego właściciela. Jeśli nie masz na to czasu, zawsze zostaje sprzedaż biżuterii w skupie. Twój naszyjnik, bransoletka, czy kolczyki dostaną „drugie życie”, a Ty pozbędziesz się niepotrzebnego przedmiotu i jeszcze na nim zarobisz – takie rozwiązanie przynosi same plusy!

2. Zrób komuś prezent

Zastanów się, czy w Twoim otoczeniu nie ma kogoś, komu bardzo podobała się Twoja biżuteria. Może to jest idealny moment, by wręczyć prezent swojej przyjaciółce, koleżance z pracy, mamie, siostrze w postaci naszyjnika lub bransoletki? Na pewno zrobisz przyjemność bliskiej osobie i samej/samemu sobie.

3. Zrób z niej coś nowego

Obudź w sobie kreatywność artysty i zrób ze starego naszyjnika nowy. Może wystarczy dodać nową zawieszkę, albo skrócić łańcuszek i będzie to idealna nowa bransoletka? W Internecie na pewno znajdziesz dużo inspiracji.
Jeśli masz drogą biżuterię i myślisz o jej przerobieniu, polecamy skonsultować to z jubilerem, który podejmie się profesjonalnej obróbki przedmiotu. Będziesz mieć pewność, że Twojej biżuterii nic się nie stanie i zachowa swój piękny wygląd.

Prezent świąteczny w damskich dłoniach
-80%
-80%
-80%
-80%
-80%
-80%
Jak rozpoznać srebrną biżuterię?

Rozpoznanie srebrnej biżuterii to kluczowa umiejętność, jeśli chcemy stworzyć unikatową kolekcję. Gdy szukamy biżuterii, która

Biżuteria ze stali chirurgicznej — cechy i trwałość

Biżuteria ze stali chirurgicznej cieszy się rosnącą popularnością ze względu na swoje unikalne cechy i

Jak bezpiecznie przechowywać biżuterię?

Masz swoją kolekcję biżuterii, która jest dla Ciebie niezwykle ważna — może to być odziedziczony

Biżuteria jako prezent: Przewodnik dla niezdecydowanych

Zastanawiasz się nad idealnym podarunkiem dla bliskiej osoby? Biżuteria jako prezent to zawsze strzał w

Biżuteria dla mężczyzn: Przewodnik po trendach i stylach

Biżuteria dla mężczyzn staje się coraz bardziej popularna. Dzięki różnorodności trendów i stylów każdy może

Jakie trendy biżuteryjne będą królować w tym sezonie świątecznym?

Nadchodzący sezon to czas, gdy nasze stroje nabierają wyjątkowego blasku, a biżuteria świąteczna staje się