Biżuteria – tak jak wiele innych przedmiotów – po upływie czasu może się znudzić, albo zostaje zastąpiona innymi nowymi rzeczami. Wtedy naszyjnik, bransoletka, pierścionek czy para kolczyków trafiają na spód szuflady lub pudełka i zostaje zapomniana. Dopiero po jakimś czasie je odkrywasz i zadajesz sobie pytanie, co z tym zrobić? Doskonale to znamy, dlatego postanowiliśmy napisać nasze propozycje, co zrobić z niepotrzebną biżuterią. Może się zainspirujesz? Zainteresuj się tematem takim jak sprzedaż biżuterii lub podaruj ją bliskiej osobie.

Szkatułka z biżuterią

1. Sprzedaż biżuterii

Jeśli po zastanowieniu się stwierdziłaś/eś, że nie będziesz nosić znalezionej biżuterii, to po prostu ją sprzedaj. W obecnych czasach jest wiele stron internetowych, na których możesz wystawić używaną biżuterię i znaleźć dla niej nowego właściciela. Jeśli nie masz na to czasu, zawsze zostaje sprzedaż biżuterii w skupie. Twój naszyjnik, bransoletka, czy kolczyki dostaną „drugie życie”, a Ty pozbędziesz się niepotrzebnego przedmiotu i jeszcze na nim zarobisz – takie rozwiązanie przynosi same plusy!

2. Zrób komuś prezent

Zastanów się, czy w Twoim otoczeniu nie ma kogoś, komu bardzo podobała się Twoja biżuteria. Może to jest idealny moment, by wręczyć prezent swojej przyjaciółce, koleżance z pracy, mamie, siostrze w postaci naszyjnika lub bransoletki? Na pewno zrobisz przyjemność bliskiej osobie i samej/samemu sobie.

3. Zrób z niej coś nowego

Obudź w sobie kreatywność artysty i zrób ze starego naszyjnika nowy. Może wystarczy dodać nową zawieszkę, albo skrócić łańcuszek i będzie to idealna nowa bransoletka? W Internecie na pewno znajdziesz dużo inspiracji.
Jeśli masz drogą biżuterię i myślisz o jej przerobieniu, polecamy skonsultować to z jubilerem, który podejmie się profesjonalnej obróbki przedmiotu. Będziesz mieć pewność, że Twojej biżuterii nic się nie stanie i zachowa swój piękny wygląd.

Prezent świąteczny w damskich dłoniach

Dzięki wykorzystaniu plików cookies, i korzystając z technologii, dzięki którym nasz sklep jest bezpieczny i niezawodny - możemy wyświetlać treści, które Cię zainteresują.

W tym celu zbieramy informację o użytkownikach, ich zachowaniu i urządzeniach. 

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą polityką prywatności.