Cyrkonia to kamień syntetyczny, który nie posiada naturalnych odpowiedników w przyrodzie. Produkuje się go głównie z szkła, kryształów oraz tworzyw sztucznych, takich jak akryl czy żywica syntetyczna. Cyrkonie przypominają wyglądem diamenty, jednak można je uznać za ich bardziej dostępną alternatywę, ponieważ w biżuterii prezentują się równie efektownie. Głównymi producentami tego kamienia są Rosja, Szwajcaria oraz Stany Zjednoczone.

cyrkonia trzymana pęsetą

Cyrkonia w jubilerstwie

Cyrkonia cieszy się ogromną popularnością w branży jubilerskiej, stanowiąc piękny i elegancki kamień, który nadaje naszyjnikom, bransoletkom, pierścionkom i kolczykom subtelnego blasku. Jest doskonałą alternatywą dla diamentów, umożliwiając stworzenie efektownej biżuterii w przystępnej cenie. W przypadku pierścionków, najczęściej spotyka się białe cyrkonie, które najbardziej przypominają diamenty pod względem wyglądu. Jednak w naszyjnikach, kolczykach i bransoletkach coraz częściej można również zauważyć kolorowe cyrkonie poddane procesom barwienia.

Jak odróżnić cyrkonię od diamentu

Cyrkonia mimo że swoim wyglądem zbliżona jest do diamentu, to są sposoby by ją odróżnić. Najprostszą metodą jest potarcie kamieniem o papier ścierny. Diament znany jest jako jeden z najtwardszych kamieni występujących w przyrodzie. Dlatego jak potrzemy nim o papier ścierny, to nie będzie nawet śladu na nim śladu, natomiast cyrkonia się zmatowi.

Naszyjniki Błyszcząca Biel i z cyrkoniami w innych kolorach
Naszyjnik podwójne serce z białą cyrkonią i grawerem dla mamy

Biżuteria z cyrkoniami, jest idealna dla każdego i na każdą kieszeń

W naszym sklepie Bejessa.pl możesz znaleźć prezent dla żony, narzeczonej, ukochanej, córki, mamy, przyjaciółki, siostry, a nawet babci. Może to być niezapomniany prezent na rocznice, na imieniny, oraz na święta. Nasza srebrna oraz pozłacana biżuteria jest najwyższej jakości, a każdy naszyjnik, kolczyki czy bransoletki ozdobione są kamieniami białej lub kolorowej cyrkonii. Taki subtelny błyszczący akcent w biżuterii podkreśla jej piękno i jest eleganckim dodatkiem na każdy dzień.

Dzięki wykorzystaniu plików cookies, i korzystając z technologii, dzięki którym nasz sklep jest bezpieczny i niezawodny - możemy wyświetlać treści, które Cię zainteresują.

W tym celu zbieramy informację o użytkownikach, ich zachowaniu i urządzeniach. 

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą polityką prywatności.