Czym jest cyrkonia

Cyrkonia jest syntetycznym kamieniem, który nie ma swoich naturalnych odpowiedników w przyrodzie. Wytwarzana jest głównie ze szkła, kryształów lub tworzyw sztucznych, czyli na przykład z akrylu czy żywicy syntetycznej. Wyglądem są podobne do diamentów, jednak można powiedzieć, że cyrkonia to ich tańszy odpowiednik, bo w biżuterii prezentują się równie efektownie co diamenty. Największymi jej producentami jest Rosja, Szwajcaria i Stany Zjednoczone. 

Cyrkonia w jubilerstwie

W branży jubilerskiej cyrkonia jest bardzo popularna. Jest pięknym i eleganckim kamieniem, który dodaje naszyjnikowi, bransoletce, pierścionkowi, kolczykom subtelnego blasku. Jest zamiennikiem diamentu i dzięki niej biżuteria jest tańsza, a jednocześnie bardzo efektowna. W pierścionkach najczęściej spotykana jest biała cyrkonia, która najbardziej swoim wyglądem przypomina diament. W naszyjnikach, kolczykach czy nawet bransoletkach oprócz kamienia białej cyrkonii, można coraz częściej spotkać kolorowe cyrkonie barwione

Jak odróżnić cyrkonię od diamentu

Cyrkonia mimo że swoim wyglądem zbliżona jest do diamentu, to są sposoby by ją odróżnić. Najprostszą metodą jest potarcie kamieniem o papier ścierny. Diament znany jest jako jeden z najtwardszych kamieni występujących w przyrodzie. Dlatego jak potrzemy nim o papier ścierny, to nie będzie nawet śladu na nim śladu, natomiast cyrkonia się zmatowi. 

Cyrkonia w prezencie

Biżuteria z cyrkoniami, jest idealna dla każdego i na każdą kieszeń. W naszym sklepie Bejessa.pl możesz znaleźć prezent dla żony, narzeczonej, ukochanej, córki, mamy, przyjaciółki, siostry, a nawet babci. Może to być niezapomniany prezent na rocznice, na imieniny, oraz na święta. Nasza srebrna oraz pozłacana biżuteria jest najwyższej jakości, a każdy naszyjnik, kolczyki czy bransoletki ozdobione są kamieniami białej lub kolorowej cyrkonii. Taki subtelny błyszczący akcent w biżuterii podkreśla jej piękno i jest eleganckim dodatkiem na każdy dzień.